Гальма

Гальмівна система Atego — для максимально короткого гальмівного шляху

Зупинятися швидше
Для забезпечення максимально короткого гальмівного шляху, в залежності від варіанту автомобіля і завжди в поєднанні з АБС пропонується або варіант гальмівної системи з дисковими гальмівними механізмами на обох осях, або варіант з дисковими гальмівними механізмами попереду і барабанними гальмівними механізмами ззаду. Але, перш за все, двоконтурна гальмівна система з постійним тиском 10 бар в пневмприводі. У цьому випадку гальма спрацьовують раніше, виграючи додатковий час для уповільнення, що, в свою чергу, підвищує безпеку дорожнього руху. Навіть у разі серії коротких, наступних один за одним гальмівних імпульсів, ефективність роботи системи не знизиться. До речі, вантажні автомобілі масою від 9,5 тонн серійно обладнуються моторним гальмом. Для варіантів з меншою масою він доступний як опція.

З новими, вдосконаленими дисковими гальмівними механізмами Atego став ще безпечніше — за рахунок поліпшення здатності дисків функціонувати в аварійному режимі і за рахунок істотного підвищення їх міцності і надійності.

Ще швидше уповільнити автомобіль зможе гальмівна система Telligent®. Вона пропонується як опція і робить додатковий, значний внесок у скорочення гальмівного шляху. Завдяки електронній передачі сигналу гальмування в розпорядженні водія опиняється практично без будь-якої затримки весь потенціал гальмівного зусилля. А інтегрована система екстреного гальмування здатна вже за швидкістю натискання водієм на педаль гальма зрозуміти, що йдеться про критичну ситуацію і моментально надати в його розпорядження весь обсяг гальмівного зусилля.

Вбудована функція вирівнювання зносу гальмівних накладок розподіляє гальмівну силу по осях таким чином, що накладки зношуються більш рівномірно. А це означає економічну вигоду для власника: гальмівні накладки замінюються одночасно, а час простою автомобіля скорочується.

Противідкатна функція, інтегрована в опціонально пропоновану гальмівну систему Telligent®, запобігає випадковому просуванню автомобіля Atego вперед або його скочуванню назад. Тим самим можна буде уникнути пошкоджень металевої обшивки автомобіля або пошкоджень, що виникають при його завантаженні, а значить, зберегти собі нерви і гроші. Навіть при старті гальмівна система Telligent ® здатна створити додаткові переваги: доступна в якості опції антибуксувальна система (ASR) запобіжить прослизанню коліс.